Depilacja bikini

Depilacja bikini

Depilacja miejsc intymnych, często też nazywana depilacją bikini,  jest wciąż tematem tabu. O ile o sposobach depilacji nóg, pach czy wąsika rozmawiamy z koleżankami i wymieniamy się radami, to kwestia pozbywania się włosków “stamtąd” wciąż jest dość wstydliwym tematem.

 

Przygotuj skórę do depilacji

Aby zabieg depilacji był jak najmniej dokuczliwy i jak najbardziej skuteczny, warto jest wcześniej odpowiednio przygotować skórę.

 

  • Weź rozgrzewającą kąpiel lub prysznic
  • Możesz zrobić peeling

 

Na dobę po depilacji

  • unikaj opalania lub solarium
  • zrezygnuj z produktów do pielęgnacji ciała z dodatkami chemicznymi, alkoholem
  • nie rozgrzewaj nadmiernie skóry, nie korzystaj z sauny
  • nie korzystaj z basenów
  • unikaj intensywnych ćwiczeń

 

Pielęgnacja skóry po depilacji – pozwól skórze odpocząć

Aby depilacja była skuteczna, a jednocześnie jak najmniej dokuczliwa dla naszego ciała, należy dbać o skórę nie tylko przed i w czasie zabiegu, ale także po jego zakończeniu a każde miejsce poddane depilacji, wymaga szczególnej pielęgnacji. Nawilżaj ją.

Niektóre osoby mogą mieć tendencję do wrastania włosków. W takiej sytuacji włos zamiast wyrastać na powierzchnię, wrasta w naskórek, co może wywołać stan zapalny. Aby zapobiec wrastaniu włosków należy regularnie złuszczać naskórek za pomocą peelingu lub masażu szorstką myjką w kierunku „pod włos” i regularnie stosować balsamy zmiękczające i nawilżające skórę.

 

Rodzaje depilacji bikini

Depilacja francuska / bikini francuskie
Najpłytsza, podczas której włoski usuwane są tylko z linii bikini i pachwin, nie depilowane są wargi sromowe oraz tył (wewnętrzna strona pośladków).

 

Depilacja brazylijska / bikini brazylijskie

Głębsza od depilacji francuskiej. Włoski usuwane są z przodu aż do wcześniej uzgodnionej szerokości/kształtu (pasek, trójkąt), z części warg sromowych   (głębokość ustalana z klientką), oraz z tyłu między pośladkami.

 

Depilacja hollywood / bikini hollywood

Całkowita depilcja. Od depilacji brazylijskiej różni się tym, że włoski całkowicie usuwane są ze wzgórka łonowego oraz z warg sromowych.