Depilacja

Jest kilka metod usuwania zbędnego owłosienia, od rozmaitych golarek, przez wosk w plastrach po profesjonalne zbiegi w gabinecie kosmetycznym.
Depilacja woskiem jest najczęściej stosowaną i najbardziej skuteczną metodą pozbycia się niechcianych włosków. W trakcie zabiegu, na depilowaną partię jest nakładany preparat przygotowujący skórę przed depilacją. W domu przed zabiegiem, dla zmniejszenia bólu i zwiększenia efektywności wykonanego zabiegu, możesz zrobić peeling depilowanej partii ciała, ziarnistym peelingiem lub ostrą częścią gąbki, a także ciepłą kąpiel lub prysznic. To poprawi krążenie krwi, otworzy pory skóry a Ciebie odpręży, zrelaksuje. 

Wosk jest nakładany z kierunkiem wzrostu włosa i tak też jest przyklejany plaster do depilacji. Zrywamy go w przeciwnym kierunku do wzrostu włosa, szybkim energicznym pociągnięciem. Należy pamiętać o tej zasadzie, ponieważ złe położenie wosku i plastra do depilacji spowoduje złe jego oderwanie, w ten sposób niestety nie wyrwiemy włosków, możemy je jedynie połamać, podrażnimy skórę, a nawet możemy ją zerwać. 

Po wykonanym zabiegu jest nakładany łagodzący podrażnienia preparat po depilacji, który również ściąga pozostałości wosku ze skóry. Największym minusem woskowania jest ból podczas odrywania plastra, jednak po każdej sesji staje się on mniejszy, a włoski odrastają zdecydowanie słabsze i jest ich mniej, ponieważ są usuwane wraz z cebulką.

Należy jednak pamiętać, że jak każda metoda, tak i wosk posiada wady, niestety przy zabiegu towarzyszy nam ból, mogą powstać podrażnienia, skóra może się troszkę zaróżowić, jeśli niektóre włoski się złamią i pozostaną w skórze, może to spowodować ich wrastanie i stan zapalny.

 Częstotliwość zabiegu:

co 3-6 tygodni

 Czas trwania zabiegu:

 W zależności od obszaru: 20-60minut

 Przeciwwskazania do zabiegu woskowania:

- cukrzyca,
- zapalenie żył, żylaki,
- stany zapalne i ropne skóry,
- choroby skóry np. łuszczyca, zmiany skórne: obrzęki , blizny,
- zaawansowana ciąża,
- epilepsja,
- przerwana ciągłość naskórka,
- słaba krzepliwość krwi,
- uczulenie na wosk,
- bezpośrednio po kąpieli i opalaniu,
- w trakcie leczenia pochodnymi wit. A i do 6 m-cy po jego zakończeniu.

Włosy w miejscach przeznaczonych do depilacji powinny mieć długość:

- na kończynach – 6 mm,
- na linii bikini i pod pachami – 10 mm,
- na twarzy – 4 mm.